Inside Elvis Deluxe Edition is een exclusieve en individueel genummerde 2CD-uitgave, wereldwijd gelimiteerd tot slechts 150 exemplaren. De oorspronkelijke cd was jaren geleden uitsluitend verkrijgbaar in combinatie met het boek Inside Elvis. Voor deze uitgebreide deluxe editie is de originele compilatie aangevuld met een tweede cd vol zeldzame interviews, persconferenties, gesprekken, livefragmenten en bijzondere privé-opnames.
CD 1 brengt een veelzijdige verzameling uit verschillende periodes van Elvis Presleys carrière. De selectie loopt uiteen van historische interviews en demo-opnames tot alternatieve takes, movie masters, thuisopnames en zeldzame livefragmenten. Zo bevat de cd onder meer de originele Amerikaanse kartonnen plaatversie van The Truth About Me, verschillende uitvoeringen van Treat Me Nice, drie versies van That’s When Your Heartaches Begin, de originele mono-singlemaster van Such A Night en een binaurale master van Flaming Star.
Daarnaast zijn er bijzondere opnames te horen van Black Star, Mama, Stop, Look And Listen, Am I Ready, Danny Boy en Walk With Me. De bonustracks bevatten onder andere een radiospot voor Love Me Tender, een acetate-versie van Viva Las Vegas, liveopnames uit 1956 en promotiemateriaal voor Jailhouse Rock.
De speciaal toegevoegde tweede cd richt zich op Elvis buiten de reguliere studioalbums. Hier hoor je een uitgebreide verzameling interviews, toespraken, telefoongesprekken, persconferenties en spontane momenten uit de periode 1970-1978. Tot de hoogtepunten behoren de persconferenties in Houston, New York, Las Vegas en Honolulu, Elvis’ toespraak tijdens de Jaycees Awards in 1971 en persoonlijke boodschappen aan fans in Australië en Europa.
Ook bevat deze cd een gesprek vanuit Denver, een ontmoeting met Japanse fans, fragmenten uit repetities bij Stax en opnames van ontmoetingen met fans in Las Vegas. Een bijzonder onderdeel is de tourafsluitingsparty van 5 juli 1976 in Memphis, waarbij producer Felton Jarvis Elvis imiteert tijdens een speciaal optreden met komiek Jackie Kahane. Elvis zelf was niet bij deze bijeenkomst aanwezig.
De luxe verpakking wordt compleet gemaakt met een boekje, collector’s card en ansichtkaart. Dankzij de beperkte oplage van slechts 150 genummerde exemplaren is Inside Elvis Deluxe Edition een aantrekkelijk verzamelobject voor liefhebbers van zeldzaam Elvis-materiaal.
Hoogtepunten
Luxe 2CD Deluxe Edition
Wereldwijd gelimiteerd tot 150 genummerde exemplaren
Uitgebreide versie van de cd die oorspronkelijk bij het boek Inside Elvis verscheen
Zeldzame studio-, film-, demo-, thuis- en liveopnames
Interviews, telefoongesprekken, toespraken en persconferenties
Inclusief de Hawaiian Village Hotel-persconferentie uit 1972
Tourafsluitingsparty uit 1976 met Felton Jarvis als Elvis-imitator
Inclusief boekje, collector’s card en ansichtkaart
Een bijzondere uitgave voor de serieuze Elvis Presley-verzamelaar
CD 1:
01. The Truth About Me (original USA cardboard disc version) 2:11
02. Treat Me Nice (undubbed movie master) 2:03
03. Treat Me Nice (overdubbed movie master) 2:05
04. Don’t Leave Me Now (with count-in) 2:06
05. Interview with ‘Uncle Buck’ (Ron Lipe / March 29, 1957) 3:28
06. My Wish Came True (with count-in) 2:41
07. That’s When Your Heartaches Begin (demo recording) 2:52
08. That’s When Your Heartaches Begin (informal recording) 2:55
09. That’s When Your Heartaches Begin (master) 3:24
10. Interview by Mario Delagarde (June 17, 1959) 2:03
11. Such A Night (original mono single master) 3:00
12. Flaming Star (binaural master) 3:00
13. Black Star (alternate take 5) 3:00
14. Mama (composite stereo master) 2:17
15. Stop, Look And Listen (take 7) 1:45
16. Am I Ready (take 5 & 6) 4:17
17. Home Sweet Home (home recording) 1:08
18. When The Saints Go Marching In (home recording) 1:23
19. Crying Time (live / August 21, 1970) 0:38
20. Crying Time (live / September 4, 1970, ms) 0:27
21. Danny Boy (live / February 14, 1977) 2:46
22. Walk With Me (live / February 14, 1977) 2:22
23. The Original Elvis Presley Medley (1981) 8:22
BONUS TRACKS
24. Love Me Tender (radio spot) 0:49
25. Viva Las Vegas (acetate, movie version) 2:31
26. Hound Dog (live / October 11, 1956 ) 2:08
27. Heartbreak Hotel (live / October 11, 1956) 2:24
28. ‘Jailhouse Rock’ promo 0:54
29. March 30, 1957 Press Conference 3:59
CD 2:
Introduction (Las Vegas, August 11, 1970)
Houston, Texas Press Conference Airport Terminal, February 25, 1970)
Arlene Cogan calling Elvis (phone conversation • early 1970)
Bob Dylan impersonation (Las Vegas, September 5, 1970, midnight show)
Jaycee’s Award speech (Ellis Auditorium, Memphis, Tennessee, January 16, 1971)
Telephone call from Denver, Colorado to Memphis, Tennessee (conversation with Ron Wentz, April, 1971)
New York Hilton Press Conference (June 9, 1972. Edited version from “This Is Elvis”)
Las Vegas Hilton Press Conference (Las Vegas, Nevada, September 5
Betrouwbaar & Veilig thuiswinkelen

